Gayrimenkul Sertifikası Nedir, Nasıl Alınır, Nerede Satılır, Nasıl Para Kazanılır? Park Mavera 3 Projesi PMVR3-G güncel borsa fiyat bilgisi. PMVR3-G

Türkiye’nin ilk gayrimenkul sertifikası Toki önderliğinde gerçekleştirilen Park Mavera 3 Projesi borsada işlem görmeye başladı. Gayrimenkul sertifikasının borsa işlem kodu PMVR3-G olarak belirlendi. Gayrimenkul sertifikası güncel fiyatlarını sitemizden takip edebilirsiniz.

Gayrimenkul Sertifikaları, Sermaye Piyasası Kurulu ve TOKİ önderliğinde çalışmaları tamamlanarak kamuoyuna duyuruldu. Uygulama kısa sürede başlayacak. İlk gayrimenkul sertifikası arzı Mart ayı içerisinde gerçekleşecek. 5 Nisan 2017 tarihinden itibaren ise piyasaya sürülmüş ve sürülecek olan tüm gayrimenkul piyasaları Borsa İstanbul bünyesinde işlem görecek.

Hem ev sahibi olmak isteyenler hem de inşasına yeni başlanan projelere yatırım yapmak isteyenler için gayrimenkul sertifikaları sistemi yeni bir fırsat. Sistemin en büyük avantajlarından biri ise şeffaflık. TOKİ (Toplu Konut İdaresi) ve SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) tarafından denetim ve garantörlüğü üstlenilen projeler ile, her gelir grubundan yüzbinlerce insan düşük bütçelerle güvenilir ve büyük yatırımlar yapma fırsatını yakalayacak.

Gayrimenkul sertifikasının diğer bir avantajı ise yatırımcıları faiz ve komisyon ödemekten kurtarmasıdır. Gayrimenkul sertifikası ile yatırımcı (müteahhit) projesini faizsiz finanse etme imkanı bulurken, yatırımcı da üstüne komisyon ve finansman maliyeti binmemiş haliyle gayrimenkule yatırım yapabilecektir.

Gayrimenkul sertifikası nedir, nereden ve nasıl alınır, riskleri ve getirileri nelerdir, nasıl ucuza alınır, nasıl satılır ve nasıl para kazanılır gibi soruların cevaplarını sitemizde bulabilirsiniz. Ayrıca gayrimenkul sertifikaları ile ilgili haberleri, gayrimenkul sertifikası fiyatlarını ve güncel borsa fiyat analizlerini, son dakika haberlerini, yeni kanun ve tebliğleri en güncel halleri ile Gayrimenkul Sertifika adresinde bulabilirsiniz.